Atrakcje weselne czyli jak zaskoczyć swoich gości?

Atrakcje weselne czyli jak zaskoczyć swoich gości?

Atrakcje weselne

Wesele – jedyny taki dzień w roku, dlatego warto postarać się, aby był on dniem wspaniałym, niezapomnianym, słowem: idealnym. Aby tak się jednak stało, nie wystarczy tylko wzorowa organizacja i dobry DJ. Te rzeczy są ważne, owszem, ale w świadomości gości zapiszą się najbardziej takie atrakcje, których nie uświadczyli oni dotychczas na innych weselach. Jakie to atrakcje weselne? Wymieniać można by naprawdę długo, dlatego przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym w 2017 r.

Kącik dla dzieci

Pierwszym trendem (obecnym jednak nie tylko w 2017, ale i w latach poprzednich) jest kącik dla dzieci. Znudzone dziecko potrafi zepsuć nawet najbardziej szampańską zabawę, dlatego warto zadbać o stoliczki specjalnie dla najmłodszych wraz z:

  • animatorem zabaw;
  • bogatą kolorystyką;
  • kredkami, mazakami itp.;
  • zabawkami;
  • dodatkowymi prezentami;
  • specjalnym menu (najlepiej z fast foodami);
  • i (koniecznie!) z tabliczką z napisem „tylko dla dzieci” (dzięki temu najmłodsi goście będą mogli poczuć się wyjątkowo, elitarnie, czyli tak jak lubią).

Oznaczenie miejsc

Kolejny pomysł na wesele, zwłaszcza w stylu DIY, to winietki wykonane z butelek lub słodyczy, które nie zawierają zwykłych imion i nazwisk, ale zdjęcia naszych gości (i to najlepiej – o ile jesteśmy w stanie takie pozyskać – zdjęcia zabawne!). Dzięki temu goście uśmieją się już przy pierwszym podejściu do stołów.

Bar samoobsługowy

Idealne wesele to wesele z dobrym alkoholem – tego tłumaczyć nie trzeba, zwłaszcza Polakom, dlatego warto zbudować drink bar na zewnątrz lokalu. Tak, nie „wynająć”, ale „zbudować”, np. ze skrzynek, bo dzięki temu goście będą mieli przestrzeń mniej oficjalną, samoobsługową, która pozwoli im na nawiązywanie luźniejszych relacji z innymi. Atrakcje weselne takie jak alkohol to tylko dodatek.

Zawody na świeżym powietrzu

Plener nie musi być tylko miejscem do spożywania alkoholu. Tegorocznym hitem są też bowiem zabawy na wolnym powietrzu, takie jak np.:

  • piłkarzyki (wraz z konkursem piłkarskim);
  • szachy z pionkami w ludzkich rozmiarach (w które można grać drużynowo);
  • konkursy organizowane przez DJa (z tymże co do takich trzeba się wcześniej z DJem dogadać).

To atrakcje weselne o których warto pamiętać.

Rady dla młodych

Tegorocznym trendem, który zapewnia mnóstwo śmiechu, jest również proszenie gości o to, by wypisali na kartkach ślubnych po jednej radzie na udane małżeństwo, które to rady zostaną odczytane w trakcie uroczystości weselnej. Dodatkowym urozmaiceniem tej zabawy może być też poproszenie o rady nie tylko dla młodych małżonków, ale także dla małżonków o bardziej zaawansowanym stażu (dziesięcioletnim, trzydziestoletnim itd.).

Postaraj się o dobrego fotografa

Idealne wesele warto idealnie udokumentować. Toteż po pierwsze – zadbajmy o dobre zdjęcia ślubne, najlepiej niestandardowe (tj. znów wyróżniające się od zdjęć z innych wesel), może w jakiejś wesołej stylistyce? Po drugie zaś – warto zadbać o dobre zdjęcia z gośćmi, znów w oryginalnej stylistyce. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są np. zdjęcia z budek fotograficznych czy zdjęcia przebierane.

Zimne ognie zamiast ryżu

Skoro też o zdjęciach ślubnych mowa, dlaczego nie zacząć fotografować się już po wyjściu z kościoła? Absolutnym hitem (w przypadku ślubów udzielanych pod wieczór) jest odpalenie przez gości zimnych ogni, które zastąpią tradycyjny ryż.

Podsumowanie

Bez względu na to, jaki pomysł na wesele mamy i jakie atrakcje chcemy na nim zaproponować, pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić. Atrakcje mają mieć charakter dodatkowy, natomiast główną osią zabawy musi być muzyka i tańce. Zanim zaczniemy więc szukać stołu do piłkarzyków, zanim zaczniemy budować oryginalny drink bar czy zanim zaczniemy zastanawiać się nad pomysłami na fotografię, zadbajmy o dobrą oprawę muzyczną (najlepiej w postaci DJa, bo nic nie sprawia takiej frajdy, jak oryginalne utwory) – bez tego bowiem nawet najlepsze dodatki nie spełnią swojej roli.

Comments are closed.